O projektu

Vila Verde je moderní bytový dům, organicky zasazený do stávající vilové zástavby v prestižní pražské čtvrti. Architektonické řešení dvou prolnutých kvádrů bylo zvoleno kvůli okolní zástavbě, kterou tvoří domy ve stylu moderny a funkcionalismu.

Výsledkem je provzdušněná pozitivně působící stavba splňující nejvyšší nároky na pohodlný život.

Celkem je k dispozici sedm bytů, na které připadá čtrnáct podzemních garážových stání. Nicméně každé podlaží je architektem projektu řešeno tak, že je více bytů možno propojit, a to až do varianty vytvoření loftového bytu na celém podlaží.

Objekt je vybaven nejmodernějšími technologiemi, které spolu komunikují skrze systém IQ HOUSE. Vše je projektováno s důrazem na nejvyšší míru ekonomičnosti a zajištění co nejnižších nákladu na provoz domu. Například větrání každého bytu je vyřešeno řízenou rekuperací, která zajišťuje stále čerstvý vzduch bez nutnosti otevření oken, čímž se tato vila dostává do kategorie energeticky úsporného domu.

Samozřejmost jsou dostupné moderní datové a telefonní rozvody, na kterých lze provozovat rychlý internet přes ADSL. Dále je k dispozici centrální rozvod pozemního televizního signálu, satelitní televize a kabelové televize UPC.

Bezpečnost budoucích vlastníků je zajištěna kamerovým systémem, s možností napojení na pult centrální ochrany. U vstupu do objektu je zaveden hlasitý vrátný s videotelefonem, který zlepšuje identifikaci návštěvníků. Podle přání mohou videotelefony propojovat také jednotlivé byty.

Další informace o projektu

Architekt

Architektem projektu je atelier de.fakto, který tvoří tým architektů, designérů a projektantů vedených architektem Martinem Sladkým. Od roku 2001 má tento atelier za sebou kompletní realizace mnoha desítek soukromých a komerčních interiérů a zabývá se celkovým spektrem architektonického servisu staveb ve všech výkonových fázích od návrhu, projektovou dokumentaci, autorský dozor až ke spolupráci s klientem po dokončení díla. Pro práci studia je charakteristický kreativní přístup, originální řešení a úzká spolupráce s klientem na projektu.

Více na defakto.cz

Inteligentní ovládání bytu systémem IQhouse®

Systém IQhouse® je v oblasti elektroinstalace bytových domů orientován na ovládání všech částí domovní instalace. Podle požadavku klienta zahrnuje vše od zabezpečení objektu, přes elektronicky řízené ovládání osvětlení spolu s ostatními domácími spotřebiči až po programové řízení topných těles a regulaci a měření spotřeby energií.

Projektové zpracování elektroinstalace je řešeno s důrazem na využívání moderních metod a vysoký uživatelský komfort ovládání bytového vybavení jako celku. Použité technologie umožňují všem uživatelům spolehlivou kontrolu stavu objektu prostřednictvím mobilního telefonu nebo internetu.

Správci objektu systém nabízí příkladně snadné odečítání měřených spotřeb bez nutnosti jakéhokoliv obtěžování jednotlivých uživatelů. Stavební připravenost instalace spolu s otevřenou architektůrou systému IQhouse® umožňuje jeho další snadné doplňování a dovybavování přesně podle požadavků klienta.

Systém IQhouse® je pro pohodlný život klientů důsledně orientován na zpracování základního modelu řízení všech běžných a potřebných technoogií, instalovaných uvnitř bytu i vně celého objektu.

Více na netpro.cz

Cena odborné poroty Cena architektů